20.8.09

XXII AKCJA GTWB - "KONTRASTY" - METAMORFOZA DWORCA OCHOTA - cz. I

Nie będzie dziś o jakichś kontrastach typu "wieżowiec koło kamienicy". Będzie o kontraście wizualnym i węchowym, jaki da się odczuć na przykładzie Dworca PKP Warszawa Ochota. Dworzec znajduje się przy pl. Zawiszy, został zaprojektowany przez Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka, otwarty we wrześniu 1963 roku.
Jak niemal wszystko na kolei, niemożebnie zapuszczony przez lata. Obudowany bazarowymi budkami, zaszczany, zasprejowany. Syf, kiła i mogiła.

Wyglądało na to, że nie ma dla niego ratunku.Lecz jednak spod tego syfu wystawały tu i ówdzie eleganckie kształty budynku z lat 60-tych


Mało kto jednak to zauważał, a większość chciała, by "coś z tym syfem zrobić"
Obraz nędzy i rozpaczy. Osoby bez wyobraźni widziały tu tylko budę nadającą się do wyburzenia i zastąpienia "czymś nowoczesnym" (sztandarowy slogan).


Azja ogarnęła budynek.
Taki stan trwał przez lata az do 2007 roku, kiedy to zaczął się remont budynku dworcowego, o którym w następnej "akcyjnej" notce.
Hrabia_Piotr
PS. Ewentualne komentarze proszę umieszczać pod notką "XXII AKCJA GTWB - "KONTRASTY" - METAMORFOZA DWORCA OCHOTA - cz. III", dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz