17.1.09

SYSTEM INFORMACJI WIZUALNEJ W METRZE

Z cyklu "Zmień coś w swoim zakładzie na jeszcze lepsze" ostatnio udoskonalono system informacji wizualnej w metrze. Stare napisy były nieeleganckie, dostawiono więc do nich nowe:Udoskonalanie dotyczy informacji, gdzie są toalety i windy, oraz w którą strone jadą. Te na przykład, jadą w lewo. A może to toaleta urządzona w windzie... Sam nie wiem.Ale tu chyba nikt nie ma wątpliwości, że i winda i toaleta jadą do góry?

Winda do kwadratu. Ta jeździ w górę, w dół i w lewo. A ja akurat chciałem w prawo...

Winda do sześcianu:

Toaleta do sześcianu:

Nowe oznaczenia, dla której płci która toaleta jest przeznaczona. Widocznie poprzednie były zupełnie niezrozumiałe... Jaka jest różnica? Ano taka, że pani się nieco przez te lata zaokrągliła...

... i pan tez trochę bardziej barczysty ( trzeba przyznać, że był z niego straszny chuderlak ). I oboje jakby bardziej opaleni.

Na plus trzeba przyznać, że wszystkie nowe oznaczenia widać będzie nawet podczas maksymalnego zadymienia stacji. W razie pożaru znajdziemy więc bez trudu drogę do windy, czy toalety, by np. przypudrować nosek albo się po prostu zes... ze strachu.
Hrabia_Piotr.
PS. Mam nadzieje, że teraz zdjęcia są już wystarczająco duże.

12 komentarzy:

 1. Możliwe, że tabliczki muszą być zgodne z normami unijnymi (lub jakimiś innymi) ;)

  Jedno jest duże, reszta małe, choć do tego tematu wystarczające.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miały być wyraźne i są. Narzekasz ;P Ciekawe kto wygrał przetarg i ile kosztowały.... i czyim kuzynem był właściciel firmy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście trochę się roztyli ;-P No i pani była w niemodnej już kiecce, trzeba było zmienić (i teraz co rok trzeba będzie ;-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy18/1/09 13:15

  ależ to doskonały pomysł, kibel w windzie!! Nie tracąc czasu możesz psiknąć i hops, już jesteś na górze... tylko potrzebne są biegi: sikny i kupny, coby za szybko nie dojechać...

  http://warszawamoimoczkiem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Uśmiałam się serdecznie :) Ja jednak prędzej spodziewam się totalnego zadymienia, niż tego, że kiedykolwiek skorzystam z publicznej toalety w Warszawie.

  A odnośnie wielkości zdjęć Hrabku --- yy----
  powiem wprost: poproszę o fotki w rozmiarze 640 x 480. Ilustracje do tego wpisu są czytelne, owszem, ale wybiegając w przyszłości boję się, że wielu detali które będziesz pokazywał zwyczajnie nie da się odczytać. A to by była wielka strata.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pitrek wyciągnął średnią, dla równowagi ostatnie zdjęcie jest 900 × 1200 ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozti - ach to taaak :D Ja jestem nieprzytomna!! Czyli trzeba nakliknąć na zdjęcie i wtedy się pięknie rozwija :) Zupełnie jak u Stolicy i Okolicy . Zapomniałam. Dzięki !!! Teraz taaa.. Hrabku, jest OK :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Roztoczański -> I pewnie w tych (przysłowiowych już) unijnych przepisach jest, że ludzie, w ramach multikulturalności, muszą być pokazywani w dwóch kolorach? Tylko czemu akurat granatowym i czarnym? No nie wiem, jakoś jeździłem już paroma "metrami" w unii i nie rzuciło mi się nic takiego w oczy.

  Lavinka -> Tak, narzekam. Postaram się na blogu nie narzekać za dużo, ale jednak troszkę trzeba będzie. Taka moja natura :)

  Meteor -> Proponuję jednak nie wymieniać tabliczek, tylko obok starych doklejać nowe.

  Nomaderro -> Tylko w takich windach nie mogą być szklane drzwi :) Ale na pewno znajdą się na to jakieś "unijne przepisy"

  Tukee -> Zdjęcia zmniejszyłem do rozmiarów 900x1200, potem wklejając je ustawiłem "rozmiar zdjęć" na "duży" i oto, co wyszło. Jedno ogromne ( oczywiście po kliknięciu, o czym już przecież kiedyś rozmawialiśmy ), a reszta nie. I nie wiem, czemu...

  OdpowiedzUsuń
 9. Foty podobaja mi sie, opisy swietne!:)
  W Holandii takich tabliczek nie ma, wiec nie o ujednolicenie w unii chodzi.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. "W Holandii takich tabliczek nie ma"
  Widocznie Holandia ma jeszcze dużo do nadrobienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie... i taka kolekcja tabliczek będzie świadczyła o zmieniającej się modzie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli chcesz zrobić rozmiar 640pixeli na blogu to w kodzie wpisz width="640" na samym końcu przed znaczkiem /> Wtedy zdjęcie zeskaluje się do 640 pikseli. Albo metoda wujka Tomiego - zamiast s800 w kodzie wpis s512 (to to jest tuż przed nazwą pliku). Zawsze to większe niż 400 pikseli. Ja mam łatwiej bo wgrywam zdjęcia 640pikseli i dzięki temu s800 ustawia mi na 640 jako największą możliwą. Przy większych zdjęciach trzeba pokombinować :) Podeślę Ci to też mejlem na wypadek gdybyś nie miał ustawionego powiadamiania o nowych komentarzach na blogu.

  OdpowiedzUsuń