17.12.12

RETRORING 2012 - VARSAVIANISTYCZNE MISTRZOSTWA AMATORÓW

"Kumie, chwalą nas!
Kto?
Wy mnie, a ja Was."

Witam Was, drodzy czytelnicy Fenomenu Warszawy i oglądacze zdjęć, po dłuższej przerwie. Jednym z powodów tej przerwy był fakt,że:

Jak może część z Was wie, między 18 października, a 13 grudnia br. odbyła się trzecia edycja Varsavianistycznych Mistrzostw Amatorów "Retroring 2012".

Po raz pierwszy wziąłem w nich udział i w efekcie ZDOBYŁEM TRZECIE MIEJSCE!

Jak sugeruje nazwa, pojedynki toczyły się na ringu. Był on ustawiony w kawiarni "Retrospekcja" na Bednarskiej. Walki nie były ustawiane ;) Niektóre były zacięte, zdarzały się ciosy poniżej pasa. W tym roku obeszło się bez nokautów :) Wszystkie walki wzbudzały wśród licznie zgromadzonej publiczności wielkie sportowe emocje.

Więcej szczegółów dotyczących przebiegu mistrzostw wraz z wynikami na oficjalnej stronie www.retroring.pl

Otrzymałem dyplom i nagrody - oczywiście książki o Warszawie :) O dziwo, żadna nie powtarza się z tymi, które już mam :)

W odróżnieniu od wyróżnienia bloga "Fenomen Warszawy" dwa lata temu w konkursie "Syrenka w sieci" (o czym możecie przeczytać tutaj), gdzie jakaś dobra dusza zgłosiła niniejszy blog, a następnie ileś osób na niego zagłosowało, najnowsze wyróżnienie zostało przez "jednoosobową redakcję bloga" wywalczone w pocie czoła :) w trakcie czterech morderczych pojedynków.

H_Piotr.


PS. Pojawia się też nowość na blogu - postaram się każdy post pisać (chociaż skrótowo) również w języku naszych przyjaciół zza kanału La Manche (a także dziś, na specjalne życzenie Meteora2017, w języku naszych braci znad Dunaju).
---   ---   ---

Dear visitors,
This is the first post on this Warsaw-related blog to be written in english, sorry for all mistakes :)
Today I am returning to writting the blog after a month-long break. Why? Partly because in october - december 2012 I took part in the 3rd "Varsavianist" Championship - "Retroring 2012". I scored 3rd place. You can find the details on the contest on its official web site. I was given a diploma and books :)

It is the following award after the "Fenomen Warszawy" blog was awarded in the "Syrenka w sieci" ("The siren in net") contest for the best Warsaw-related website in 2010. You can read here about it.

H_Piotr.

---   ---   ---

Kedves "Fenomen Warszawy" blog olvasóim!

A külön Meteor2017 kérésére magyarul is irom ezt a bejegyzést.

Régóta sem irtam semmit, mert sok munkám volt (s van most és lesz is), több között ezért, hogy oktobertől decemberig a harmadik "Varsó-tudás" "Retroring 2012"-cimű bajnokságban részt vettem s A HARMADIK DIJAT NYERTEM MEG! A dijként a feletti diplomán kivül pár könyvet kaptam. Több információ a "Retroring" hivatalos honlapján található.

Ez nem az előszőr, amikor "Fenomen Warszawy" valami dijat kap (a blogom maga, vagy az irója - én). 2010-ben a "Syrenka w sieci" ( az az "A sziréna a halózatban") cimű versenyben a megkülönböztetést kapta a Varsóval kapcsolatos legjobb weboldalnak. 

H_Piotr.

12 komentarzy:

 1. Gratulejszyn macz! Szkoda, że udało nam się być tylko na 1 i 2 odsłonie - siła wyższa, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż, na władze nie poradze.

  Ale i tak dzięki za te dwie walki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem naprawdę dumna, że mogę się pochwalić znajomością z osobą o tak dużej wiedzy, jak Ty, serio, serio :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A czemu nie w języku braci znad Dunaju*? ;-)


  *) - wszystko jedno których ;-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E voila!

   Jeśliby komuś przyszedł pomysł przemielenia tego przez gógęltranslatora, to uprzedzam, że on kłamie. Ja nic nie pisałem o dyskryminacji rasowej :/

   Usuń
 6. Stttttttttooooooooooollllllllllllllaaaatsttttttttooooooooooooolaaaaaaaaaaaat... moje dziąsła wprawdzie nie pozwoliły mi na bytność w Retrospekcji i osobiste podziwianie JZ (bo przecież nie dla pojedynków tam wszyscy poszli, nie?), zatem wirtualnie gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lavinko - Jak się już spotkamy, to Ci dam autograf ;)

  Kredko - Dzięki!

  Meteorze - Bracia są tylko jedni! Na razie nie piszę po ichniemu, bo... właściwie sam nie wiem, czemu. OK, zaraz spróbuję coś tam nasmarować po madziarsku.

  Marcinie - Pozdrawiam Twoje dziąsła. Rozwiąż ostatecznie ich kwestię, aby nie przeszkodziły Ci za rok podziwiać osobiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wezmę tylko ciemne okulary, co by mnie blask nie oślepił. Aha, i tłumacza polsko-polskiego.

   Usuń
  2. Jak Cię naświetli, to przy okazji wytruje wszystkie bakterie :)

   Usuń
  3. Bo ja początkowo myślałem, że kanał La Manche to jakiś kryptonim na Dunaj (albo przynajmniej Dunajec), tylko zdziwiłem się że jestem w stanie przeczytać to co jest napisane pod nim ;-)

   Usuń
 8. Serdeczne gratulacje! Co podium, to podium.

  Też chodzi mi po głowie pisanie nie tylko po polsku, ale i jednocześnie po angielsku. "A niechaj internatowie wżdzy postronni znają, iż w Polsce nie analfabetowie, iż swe blogi mają."

  OdpowiedzUsuń