7.12.13

ZWYCIĘSTWO NA RETRORINGU 2013 - IV EDYCJI VARSAVIANISTYCZNYCH MISTRZOSTW AMATORÓW

W dniach 14 listopada - 5 grudnia br. odbyła się IV edycja varsavianistycznych mistrzostw amatorów "Retroring 2013".

Po trzech zaciętych walkach WYGRAŁEM! Zdobyłem pierwsze miejsce!

Dla przypomnienia - rok temu zająłem III miejsce. Walki i wtedy i teraz miały miejsce w kawiarni Retrospekcja przy ul. Bednarskiej. Atmosfera podczas walk była gorąca!

Po zakończeniu finałowej walki z Adamem Jakóbczykiem (222:164) zostałem dosłownie obsypany nagrodami od organizatorów i sponsorów (mam nadzieję, że nie pomyliłem, co od kogo):

- od fundacji "Warszawa1939.pl" pamiątkowy dyplom oraz talon na (jeszcze niewydrukowany) kalendarz na 2014 z gołymi kamienicami warszawskimi.

- od antykwariatu Kwadryga bon na zakupy u nich wartości 150 zł

- od Ligi Ochrony Kraju godzinną jazdę symulatorem trudnych warunków jazdy - ponoć można sobie wybrać autobus miejski :-)

- od Koła Warszawskich Przewodników Miejskich PTTK cztery książki z serii "Najpiękniejsze kościoły Warszawy" (św. Anny na Krakowskim, Paulinów, pokamedulski na Bielanach i Wizytek) oraz oprowadzanie po Zamku Królewskim (po raz pierwszy od czasów podstawówki to ja będę oprowadzany po Warszawie :-) )

- od fundacji "Nasza Warszawa" 900 zł (netto, jakby ktoś pytał)

- od firmy iplex.pl płyty CD Jacka Borkowskiego "Piosenki o mojej Warszawie" i Jamie Cullum "Momentum" oraz DVD "Nędznicy" i "Wszystko płynie"

- od Urzędu Dzielnicy Ochota książki "Ochotnicy na spacer" Jarosława Zielińskiego, "W Warszawie na Ochocie" i "Powojenna Ochota - ballada sentymentalna" Mirosława Sznajdra, "Pamiętnik >Cezara<" Zbigniewa Wernica oraz "Barykada września" Józefa Wroniszewskiego

- od Ośrodka Karta książkę "Pismo obrazkowe" Ireny Jarosińskiej

- od wydawcy miesięcznika "Stolica" kilka numerów tegoż oraz książki "Foksal i okolice" i "Plac Unii i okolice" Jarosława Zielińskiego (ta druga z autografem autora), "Tekla z Bądarzewskich Baranowska" Beaty Michalec, "Piórem i piórkiem o Warszawie" Marii Terleckiej, "Warszawa z głową do góry" Magdaleny Hajnosz oraz "Pamiętnik >Cezara<" Zbigniewa Wernica (tak! jeszcze raz taką samą książkę, tym razem od innego sponsora :-) )

---   ---   ---

Oczywiście nie startowałem dla nagród, a dla satysfakcji swojej oraz widzów walk. Ale przyjemnie dostać taaakie nagrody, nie powiem (tylko gdzie ja te książki pomieszczę?)

Czemu to piszę? Może żeby zachęcić Was, drodzy czytelnicy, do startu za rok? Kto chętny?

I jeszcze jedna ważna rzecz - w przyszłorocznej edycji będę jednym z jurorów :-) Obiecuję, że moje pytania nie będą złośliwie podchwytliwe ;-)

H_Piotr

PS. Pamiętajcie - kolor konstrukcji książkowego regału sprzed BUW-u to fuksja.

37 komentarzy:

 1. Jeszcze raz szacun! Nie ma gdzieś dostępnej listy pytań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Chyba obecnie nie ma. Może uda się coś takiego zestawić. Ale najlepiej to po prostu bywać na rozgrywkach :)

   Usuń
 2. Szczere gratulacje :D

  A koloru w życiu nie zapamiętam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za szczere gratulacje!
   Spróbuj, można zaimponować kobietom ;)

   Usuń
 3. Ggggrrrrattt...epp...ullllaccccjeeee....ssstoooollaaat.... ep.

  OdpowiedzUsuń
 4. gratulacje, choć miałem już okazję składać je in situ. ;-)

  ale gdybyś był wcześniej dał cynk, może wystartowałbym już w tym roku :/
  (jako mięso armatnie, ale co tam).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. In C-2?

   Daję zawczasu cynk o V edycji w 2014 :)

   Usuń
 5. Gratuluję! Fuksje spróbuję zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Nigdy nie wiadomo, kiedy się ta wiedza może przydać ;)

   Usuń
 6. Gratulacje, no,no!!
  Ja chciałem spróbować kiedyś, ale przewodników ze stażem już nie chcą przyjmować, a ja już wtedy miałem za duży staż... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Na szczęście zmieściłem się w widełkach pięcioletnich :)

   Usuń
 7. Aaa, To Ty! Śledziłam walki w necie:) Gratulacje serdeczne:)

  OdpowiedzUsuń
 8. GRATULACJE :)

  Ale co do barwy to pozwolę sobie zaoponować, ktoś kto twierdzi że ten stelaż to fuksja chyba nigdy w życiu tego kwiatka na oczy nie widział. Fuksja ma dużo intensywniejszy kolor, jaśniejszy, bardziej żarówiasty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, a na nazewnictwie kolorów (szczególnie tych "odkwiatowych") się nie znam, bo i na kwiatach się nie znam. Niewykluczone, że na początku regał miał kolor fuksji, który spłowiał przez lata.

   Usuń
 9. W sensie, że "fuksja" jest prawidłową odpowiedzią na jedno z pytań w tej zabawie? No to już wiem, że dobrze robię nie startując, bo z fuksją ten kolor nic wspólnego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, takich pytań tam nie było, nie ma i nie będzie :) To był taki żart sytuacyjny podczas przebiegu finałowej walki.

   Usuń
 10. No to jeszcze od nas gratki, choć podobnie jak Er jużeśmy się składali drogą osobistą, bo udało się być we własnych osobach. To była autentyczna przyjemność widzieć Cię w akcji - skasowałeś konkurencję mimo tradycyjnie niesprzyjających warunków lokalowych (megaciasno w tej Retrospekcji)!

  Dzięki i do zobaczenia następnym razem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Musiałem się pospieszyć z walką finałową, bo publiczność nie wytrzymałaby drugiej tak długiej, jak ta o trzecie miejsce ;-)
   Do zobaczenia, ale mam nadzieję, że nie dopiero na następnej edycji :-)

   Usuń
 11. Odpowiedzi
  1. Ach, zapomniałem zapytać się, czy pojawiają się tu także pytanie z dziejów średniowiecznej Warszawy, czy w zdecydowanej przewadze trzeba się wykazać wiedzą tylko przedwojennej, wojennej i po wojennej Warszawy, czyli za rok wypadało się przygotować z historii XIX i XX wiecznej Warszawy ;)

   Usuń
  2. Na temat pytań innych jurorów nic nie mogę powiedzieć, bo ich nie znam (pytań, nie jurorów). Na temat moich nic nie mogę powiedzieć, bo:
   a) też ich jeszcze nie ułożyłem
   b) jak to tak, zdradzać pytania, które będę zadawał?

   Pytania (w liczbie dwóch) na temat średniowiecznej Warszawy już w tej edycji się pojawiły.

   Usuń
  3. Za rok być może pojawię się w klubie jako obserwator, bo moja wiedza na temat XIX i XX wiecznej Warszawy jest w zasadzie prawie żadna, bardziej lubię zgłębiać tajemnice tego co było na terenie dzisiejszej Warszawy od przełomu naszych er, czyli okres wpływów rzymskich, po przez okres wędrówek ludów, średniowiecze, trochę XVI po rok 1795 :). Zatem mam bardzo małe szanse i najprawdopodobniej zostanę bardzo szybko znokautowany - I runda ;)

   Mam taką małą prośbę. Czy nie sprawiłoby Ci problemu, by pozostawić w przyszłości jakąś informację, gdy będziesz w radiu? Wczoraj słuchałem ciekawej audycji z Tobą w RadiuWnet o Warszawie w filmach ;)

   Usuń
  4. Jeśli jeszcze się coś takiego zdarzy, to zapowiem, choć to wypadło niemal w ostatniej chwili :)

   Wystartuj - co Ci szkodzi, pytania są losowane, może trafisz na odpowiadający Ci zakres lat :) Zarówno rok temu, jak i w tym roku wygrały osoby, które po prostu nie trafiały (lub prawie nie trafiały) na tematykę, z której są słabe. Bo nikt nie wie WSZYSTKIEGO.

   Usuń
 12. Serdecznie gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ale ze SZPICBRÓDKĄ to dałeś plamę! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejęzyczyłem się ;-) Gdyby były same poprawne odpowiedzi, to byłoby nudno :-)

   Usuń
 14. Moje szczere gratulacje. Fajne nagrody:)

  OdpowiedzUsuń