6.5.11

TYLKO DLA DOCIEKLIWYCH

Zagadka nr 1770. zadana przez Era na blogu o warszawskich zagadkach tak zainteresowała moją osobę, że moja osoba odwiedziła to miejsce w krótkim czasie aż dwa razy. Pierwszy raz w porze wieczornej (z tamtego wieczoru pochodziz zdjęcie z poprzedniego wpisu), a drugim razem za dnia.


Stoimy na tyłach Collegium Nobilium, na tyłach PWST im. Zelwerowicza, na tyłach Katedry Polowej WP, na tyłach Muzeum Ordynariatu Polowego WP, na tyłach Miodowej, na tyłach Długiej, na tyłach Podwala.


Słowem, na tyłach wszystkiego.

Widzimy trwającą budowę i - jako, że jesteśmy dociekliwi - zaglądamy przez parkan. Majster już zaczyna nam się niecierpliwie przyglądać, pyta się szefa, czy była na dziś zapowiadana niezapowiedziana kontrola z PINB-u. My tym czasem robimy zdjęcia w najlepsze.Przyglądamy się tyłom katedry i co widzimy? Głęboki dół. A konkretnie wykop rozparty stalowymi rurami, coby nam się Matka Boska Królowa Polski nie porysowała tak, jak święta Anna, czy święty Antoni Padewski.


Włączamy tryb panoramy w aparacie et voilá! Teraz dopiero widać jak szeroki i głęboki jest ten wykop.


Spójrzcie też na ludzi stojących na dnie wykopu.


Nie jest to może inżynieria ekstremalna na miarę tunelu pod kanałem La Manche, czy mostu przez cieśninę Beringa, ale jak na polskie warunki ciekawostka. A w każdym razie - kino za darmo.


H_Piotr.


PS. Zapomniałbym. Buduje się tu "Centrum konferencyjno-wystawiennicze Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego", inwestorem jest Stołeczny Zarząd Infrastruktury, a projektantem architekt Bartłomiej Telec.

PS 2. W panoramki (zarówno tę poziomą, jak i tę pionową) można (a nawet należy :) kliknąć. Robią się wtedy naprawdę duuuuuże!

9 komentarzy:

 1. Ło matko, ależ dziurem wykopali. Rozumiem, że pan cieć dał spokój Twojej osobie wykonującej dokumentację foto?

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja osoba nie ucierpiała nawet w nikłym stopniu tak, jak w Karczewie, czy swego czasu na placu Trzech Krzyży.

  OdpowiedzUsuń
 3. azaliż prawdą to, że za Nasze Pieniądze powstaje ta przybudówka do kombinatu hipnotyzowania zawodowych morderców?

  OdpowiedzUsuń
 4. No w końcu katolicyzm jest religią państwową, czyż nie? A za czyją kasę buduje się Świątynia Opaczności? Za Pani i Pana, m.in. oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Centrum konferencyjno-wystawiennicze Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego" - a zadam głupie pytanie: PO CO?

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby wystawnie konferować?

  OdpowiedzUsuń
 7. A może ordynarnie i wystawnie??

  OdpowiedzUsuń
 8. Żeby ordynarnie polować?

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny reportaż, nigdy nie byłem na tyłach tego kościoła.

  OdpowiedzUsuń